True Blood
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Forum Real RPG...
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 O seara de relaxare.

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Yusuke Yamato

Yusuke Yamato


Mesaje : 31
Data de inscriere : 13/12/2011
Varsta : 29
Localizare : My ship !

O seara de relaxare. Empty
MesajSubiect: O seara de relaxare.   O seara de relaxare. EmptyMar Dec 13, 2011 4:09 am

Bineinteles seara era cea mai importanta parte a unei zi. Dupa ce filmam al 3-lea sezon din serial tot timpul managerul ne caza la un motel. De parca stateam asa departe de casa. Intru in holul motelului cu geamantanul in mana si un mic ghiozdan negru pe umarul drept. Astept sa vina managerul cu cheia de la camera mea.
Sus In jos
Haruna Kawaguchi

Haruna Kawaguchi


Mesaje : 33
Data de inscriere : 13/12/2011

O seara de relaxare. Empty
MesajSubiect: Re: O seara de relaxare.   O seara de relaxare. EmptyMar Dec 13, 2011 4:13 am

Era o seară liniştită, aparent. În interiorul Harunei se dădea un mare război , căci avea de filmat o scenă aproape dezbrăcată cu Yusuke , iar ea nu se mai dezbrăcase în faţa unor băieţi...şi avea şaptişpe ani , Iisuse!
Trase de troller-ul în care erau hainele ei dând să meargă la manager pentru cheie şi ajutor , doar nu îşi căra singură ditamai geamantanul?
Sus In jos
Yusuke Yamato

Yusuke Yamato


Mesaje : 31
Data de inscriere : 13/12/2011
Varsta : 29
Localizare : My ship !

O seara de relaxare. Empty
MesajSubiect: Re: O seara de relaxare.   O seara de relaxare. EmptyMar Dec 13, 2011 4:15 am

Tocmai urma sa urlu de plictiseala daca nu ma lovisem in nenorocita de masuta de cafea din hol. Minunat , mereu ma accidentam la piciore. Se aseza pe fotoliu frecandu`se usor pe picior. Isi scoase telefonul uitandu`se la ceas apoi il baga inapoi in bucunar injurand in gand. Nu`i prea placea sa astepte.
Sus In jos
Haruna Kawaguchi

Haruna Kawaguchi


Mesaje : 33
Data de inscriere : 13/12/2011

O seara de relaxare. Empty
MesajSubiect: Re: O seara de relaxare.   O seara de relaxare. EmptyMar Dec 13, 2011 4:19 am

În holul motelulului începuse să se facă multă agitaţie ,un domn care căra bagajele veni să îi ia Harunei geamantanul spunându-i apoi că trebuie să se grăbească la garderobă.
Deja? Adică începeau mai devreme? Zâmbi scurt la acel bărbat şi merse la Yusuke trăgându-l de mână.
" 'Suke-chun! Haide să ne schimbăm!"
Sus In jos
Yusuke Yamato

Yusuke Yamato


Mesaje : 31
Data de inscriere : 13/12/2011
Varsta : 29
Localizare : My ship !

O seara de relaxare. Empty
MesajSubiect: Re: O seara de relaxare.   O seara de relaxare. EmptyMar Dec 13, 2011 4:21 am

Simt o mana atingandu`ma si tresar stresat. Era doar Haruna. Ii zambesc nervos apoi ma ridic pregatit sa imi descarc nervi,
-Unde vrei sa vin cu ditamai geamantanu si un giozdan?! Si nici cheia aia nenorocita nu a venit , m`am lovit la picior si mor de nervi ! Stii cat am asteptat? spun bagand repede mana in buzunar dupa telefon , cand observ ca asteptasem doar 10 minute imi pica obrazul. Bag cuminte telefonul inapoi in buzunar si zambesc
-Ai dreptate... hai sa mergem!
Sus In jos
Haruna Kawaguchi

Haruna Kawaguchi


Mesaje : 33
Data de inscriere : 13/12/2011

O seara de relaxare. Empty
MesajSubiect: Re: O seara de relaxare.   O seara de relaxare. EmptyMar Dec 13, 2011 4:26 am

Când acesta începu' să-şi descarce nervi , Haruna lăsă capul în jos dându-i drumul la mână. Ei îi plăcea Yusuke , iar când el avea crize de actor frustat ea se simţea penibil şi vinovată.
" Îmi pare rău! " îşi ceru scuze , deşii nu avea pentru ce , dar ăsta era felul ei de-a fi.
Sus In jos
Yusuke Yamato

Yusuke Yamato


Mesaje : 31
Data de inscriere : 13/12/2011
Varsta : 29
Localizare : My ship !

O seara de relaxare. Empty
MesajSubiect: Re: O seara de relaxare.   O seara de relaxare. EmptyMar Dec 13, 2011 4:28 am

Acuma se simtea vinovat , mereu era asa . Cand era nervos ea ii pica mereu in cale si isi descarca fara sa vrea nervi pe ea. Facu o fata de caine ploua si o ciupi incet de obraz
-Scuze , nu am vrut sa tip la tine dar stii cum sunt eu...
Sus In jos
Haruna Kawaguchi

Haruna Kawaguchi


Mesaje : 33
Data de inscriere : 13/12/2011

O seara de relaxare. Empty
MesajSubiect: Re: O seara de relaxare.   O seara de relaxare. EmptyMar Dec 13, 2011 4:31 am

" Nu este nimic! A fost vina mea , trebuia să ştiu că eşti supărat. " Uneori era enervant să o vezi cum se învinovăţeşte singură pentru greşelile celorlalţi , dar asta era ea şi cu greu o puteai schimba de îţi trecea prin cap.
Yakamura, directorul serialului venise la ea şi îi ură succes ,spunându-i apoi că are încredere şi că ştie că poate face acest pas.
Sus In jos
Yusuke Yamato

Yusuke Yamato


Mesaje : 31
Data de inscriere : 13/12/2011
Varsta : 29
Localizare : My ship !

O seara de relaxare. Empty
MesajSubiect: Re: O seara de relaxare.   O seara de relaxare. EmptyMar Dec 13, 2011 4:35 am

-Da nu trebuia sa stii ca sunt suparat! spuse dandu`si ochii peste cap rasufland incet. Era asa culmea uneori , baga vina pe ea insasi pentru orice tampenie.
-Uite , nu trebuia sa ghicesti daca sunt suparat sau nu. Asa ca hai sa lasam asta deoparte si ma duc sa imi pun astea undeva si mergem pe platou , da? spuse sarutand`o usor pe frunte indepartandu`se.
Ii era simpatica fata , si era si colega lui de platou cu care se intelegea cel mai bine , nu vrea sa o raneasca. Mersese si isi pusese bagajele la receptie ca mai apoi sa ii fie duse in camera. Se intoarse la Haruna zambind.
Sus In jos
Haruna Kawaguchi

Haruna Kawaguchi


Mesaje : 33
Data de inscriere : 13/12/2011

O seara de relaxare. Empty
MesajSubiect: Re: O seara de relaxare.   O seara de relaxare. EmptyMar Dec 13, 2011 4:40 am

" Bine~ " zâmbi când acesta o sărută uşor pe frunte şi stătu pe loc aşteptându-l.
Când acesta se întoarse , fugi repede la garderobă , amândoi trebuia să fie îmbrăcaţi în uniformă, scena fiind cam aşa -> parc , acasă la Yusuke unde ar trebui să înveţe , iar apoi acţiune.
Se schimbă rapid în uniformă japoneză , adică fustiţa aia sexy şi un tricou alb cu cravată , iar apoi merse la machiaj.
Sus In jos
Yusuke Yamato

Yusuke Yamato


Mesaje : 31
Data de inscriere : 13/12/2011
Varsta : 29
Localizare : My ship !

O seara de relaxare. Empty
MesajSubiect: Re: O seara de relaxare.   O seara de relaxare. EmptyMar Dec 13, 2011 4:45 am

Ajunse pe platou si mersese direct la garderoba. Isi trase pantaloni aceaia de la uniforma japoneza , o camasa cu maneci scurte alba si o cravata si vesnicul sacou negru. Nu il prea incanta pe el acea uniforma dar nu prea avea ce face. Scena care urma sa o joace era cu Haruna , o scena mai deochiata ca sa zic asa.
Mersese la machiaj , il daduse cu un strat de pudra ca sa nu ii straluceasca fata si se intoarse pe platou citind inca o data scenariul.
Sus In jos
Haruna Kawaguchi

Haruna Kawaguchi


Mesaje : 33
Data de inscriere : 13/12/2011

O seara de relaxare. Empty
MesajSubiect: Re: O seara de relaxare.   O seara de relaxare. EmptyMar Dec 13, 2011 4:49 am

Stătea pe un scaun înalt prin minte încercând să îşi repete scenariul , dintr-o dată înroşindu-se toată căci în minte îi veni şi imaginea cu ea şi Yusuke.
Luă un pahar cu apă ,înghiţând în sec.
" Pot să o fac, ştiu că pot! " îşi repetă încet.
Sus In jos
Yusuke Yamato

Yusuke Yamato


Mesaje : 31
Data de inscriere : 13/12/2011
Varsta : 29
Localizare : My ship !

O seara de relaxare. Empty
MesajSubiect: Re: O seara de relaxare.   O seara de relaxare. EmptyMar Dec 13, 2011 4:52 am

Lasa scenariul jos uitandu`se in jur. Abia astepta sa termine sa mearga in camera lui , sa se tranteasca in pat si sa doarma mult si bine pana maine dimineata.
Mersese pana la Haruna sa vada cum se simtinse . Ii se parea ca nu prea era in apele ei.
-Hei ! Esti bine?
Sus In jos
Haruna Kawaguchi

Haruna Kawaguchi


Mesaje : 33
Data de inscriere : 13/12/2011

O seara de relaxare. Empty
MesajSubiect: Re: O seara de relaxare.   O seara de relaxare. EmptyMar Dec 13, 2011 4:55 am

Tresări uşor la vocea lui Yusuke şi se întoarse spre el , ducându-şi o mână la ceafă.
" Ăăă...da , sunt bine! " spuse cu acelaşi simpatic zâmbet pe buze ca în fiecare zi.
Sus In jos
Yusuke Yamato

Yusuke Yamato


Mesaje : 31
Data de inscriere : 13/12/2011
Varsta : 29
Localizare : My ship !

O seara de relaxare. Empty
MesajSubiect: Re: O seara de relaxare.   O seara de relaxare. EmptyMar Dec 13, 2011 4:57 am

Zambi la randul lui punandu`i mana pe umar. Isi drese usor vocea continuand :
-Atunci e bine . Mai avem cam 5 minute , ma duc sa imi iau ceva de baut ! spuse pasind usor spre un bar cu bauturi si snaks`uri si isi lua o apa plata .
Sus In jos
Haruna Kawaguchi

Haruna Kawaguchi


Mesaje : 33
Data de inscriere : 13/12/2011

O seara de relaxare. Empty
MesajSubiect: Re: O seara de relaxare.   O seara de relaxare. EmptyMar Dec 13, 2011 5:04 am

Continuă să zâmbească ,fiind o fire destul de calmă , deşii acum habar nu avea cum să-şi menţină controlul.
Împrejurul ei începu să se facă gălăgie , ceea ce însemna că urma să înceapă scena. Cum scena din parc o filmase ieri , astăzi urma să vină scena din camera lui Yusuke.

-Scena 1-
Miko (Haruna) intră în camera acestuia , desigur după Takumi (Yusuke) , fiind sfioasă.
" Îmi place camera ta , Taka-chun , este curată. " şopti aceasta intrând în rolul personajului care se asemăna izbitor cu Haruna.
Sus In jos
Yusuke Yamato

Yusuke Yamato


Mesaje : 31
Data de inscriere : 13/12/2011
Varsta : 29
Localizare : My ship !

O seara de relaxare. Empty
MesajSubiect: Re: O seara de relaxare.   O seara de relaxare. EmptyMar Dec 13, 2011 5:08 am

Bau o gura zdravana de apa ca sa isi dezmorteasca gatul . Lasa sticla pe tejghea si merse pe platou .

Incepura sa filmeze prima scena care se petrecea la el in camera. Isi intra in rol imediat . Intra in camera lui urmat de Miko (Haruna) dupa ce ea isi spuse replica se intoarse cu fata catre ea privind`o cu acea licarire in ochi.
-Da pai , am noroc cu mama care mai vine din cand in cand pe aici... si in fine... haide in sufragerie! spuse inreptandu`se spre o alta incapere care reprezenta sufrageria .Se aseza pe canapea facandu`i semn sa se aseze langa ea.
Sus In jos
Haruna Kawaguchi

Haruna Kawaguchi


Mesaje : 33
Data de inscriere : 13/12/2011

O seara de relaxare. Empty
MesajSubiect: Re: O seara de relaxare.   O seara de relaxare. EmptyMar Dec 13, 2011 5:10 am

Dădu uşor din cap zâmbind şi merse după băiat în cealaltă cameră , îşi lăsă geanta lângă canapea privind decoraţiuniile de pe mobilă , el chiar avea o casă frumoasă.
Miko începu să scotocească prin geantă după caietul de matematică , se presupunea că ei trebuiau să fac temele.
Sus In jos
Yusuke Yamato

Yusuke Yamato


Mesaje : 31
Data de inscriere : 13/12/2011
Varsta : 29
Localizare : My ship !

O seara de relaxare. Empty
MesajSubiect: Re: O seara de relaxare.   O seara de relaxare. EmptyMar Dec 13, 2011 5:12 am

Se lasa comod pe canapea dupa cum era scenariul trebuia sa faca pe macho`ul. Isi dusese mainile la ceafa privind`o pe Miko.
-La matematica ne facem temele acum? spuse cu o voce indiferenta .
Sus In jos
Haruna Kawaguchi

Haruna Kawaguchi


Mesaje : 33
Data de inscriere : 13/12/2011

O seara de relaxare. Empty
MesajSubiect: Re: O seara de relaxare.   O seara de relaxare. EmptyMar Dec 13, 2011 5:14 am

Miko dădu uşor din cap încă zâmbind şi apoi spuse:
" Nu face pe leneşul , eu m-am oferit să te ajut , acum ajută-mă şi tu măcar cu atenţie! " spuse ea fiind serioasă, dar tot aceiaşi faţă de căţeluş având-o.
Sus In jos
Yusuke Yamato

Yusuke Yamato


Mesaje : 31
Data de inscriere : 13/12/2011
Varsta : 29
Localizare : My ship !

O seara de relaxare. Empty
MesajSubiect: Re: O seara de relaxare.   O seara de relaxare. EmptyMar Dec 13, 2011 5:21 am

Se ridica brusc parand serios. Ii venea sa stranute de la praful de pe platou dar cat poate inca se abtine.
-Da cum sa nu ! te ajute sefa! Spune , ce facem prima data ?Exerciti?sau...?
Sus In jos
Haruna Kawaguchi

Haruna Kawaguchi


Mesaje : 33
Data de inscriere : 13/12/2011

O seara de relaxare. Empty
MesajSubiect: Re: O seara de relaxare.   O seara de relaxare. EmptyMar Dec 13, 2011 5:23 am

Răsfoi caietul ascultându-l pe băiat cum pălăvrăgea , şi apoi ridică privirea spre el , spunând:
" Exerciţii...sau ce? " întrebă curioasă fără să mai zâmbească.
Sus In jos
Yusuke Yamato

Yusuke Yamato


Mesaje : 31
Data de inscriere : 13/12/2011
Varsta : 29
Localizare : My ship !

O seara de relaxare. Empty
MesajSubiect: Re: O seara de relaxare.   O seara de relaxare. EmptyMar Dec 13, 2011 5:27 am

Era pregatit sa spune cand stranuta fara sa vrea de vreo 3 ori ducandu`si mana la gura. Mereu patea asa , era alergic la praf. Simtea cum ii se urca sangele in obraji si ii simtea privirea rece a regizorului.
-Imi pare rau !putem repeta scena? isi ceru scuze de la ceilalti si de la Haruna
Sus In jos
Haruna Kawaguchi

Haruna Kawaguchi


Mesaje : 33
Data de inscriere : 13/12/2011

O seara de relaxare. Empty
MesajSubiect: Re: O seara de relaxare.   O seara de relaxare. EmptyMar Dec 13, 2011 5:29 am

" Eşti bine? " îl întrebă făcându-şi griji pentru sănătatea lui.

Regizorul făcu semn să repet eu încă o dată şi să continuăm. Am chiţăit uşor , iar apoi mi-am repetat replica.

Răsfoi caietul ascultându-l pe băiat cum pălăvrăgea , şi apoi ridică privirea spre el , spunând:
" Exerciţii...sau ce? " întrebă curioasă fără să mai zâmbească.
Sus In jos
Yusuke Yamato

Yusuke Yamato


Mesaje : 31
Data de inscriere : 13/12/2011
Varsta : 29
Localizare : My ship !

O seara de relaxare. Empty
MesajSubiect: Re: O seara de relaxare.   O seara de relaxare. EmptyMar Dec 13, 2011 5:33 am

Isi ridica privirea la ea privind`o siret.
-Exerciti sau ce...sau ce?Ceva... eu stiu? avea impresia ca urma sa se balbaie dar scapase de problema asta .
-Ceva frumos... repeta el visator
Sus In jos
Continut sponsorizat





O seara de relaxare. Empty
MesajSubiect: Re: O seara de relaxare.   O seara de relaxare. Empty

Sus In jos
 
O seara de relaxare.
Sus 
Pagina 1 din 3Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
True Blood :: Bon Temps, Louisiana :: Motel-
Mergi direct la: