True Blood
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Forum Real RPG...
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 New Tattoo

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Deka Omagi

Deka Omagi


Mesaje : 148
Data de inscriere : 11/12/2011

New Tattoo Empty
MesajSubiect: New Tattoo   New Tattoo EmptyDum Dec 11, 2011 9:33 pm

Si uite ca sosi si ziua cea mare pentru Deka, copilasul nostru infantil. De mult vroia sa-si faca un tatuaj gigantic pe intregul spate, insa ii fusese oarecum teama. Nu stia daca ii va placea ce avea sa iasa, artistii adevarati erau greu de gasit la fel ca si modelul. Insa cand a reusit sa gaseasca toate lucrurile astea, si-a facut programare, programare ce-o avea azi. Parasi imediat apartamentul, indreptandu-se spre salonul de tatuaje entuziastmat.
Sus In jos
Yuri Souza
Admin
Yuri Souza


Mesaje : 275
Data de inscriere : 17/05/2010
Varsta : 32

New Tattoo Empty
MesajSubiect: Re: New Tattoo   New Tattoo EmptyDum Dec 11, 2011 9:38 pm

Am oprit in fata unui salon de tatuaje si perisinguri, ce aveau tatuaje speciale pentru vampiri. Aveam de gand sa imi fac unul pe ceafa cu numele meu. Intru in salon si dau mana cu patronul, spunandu-i ce vreau sa fac. Cat timp el cauta niste modele, eu m-am uitat prin magazin cu privirea, vazand un tanar, ce era foarte vesel pentru as face un tatuaj. Am zambit usor amuzat.
Sus In jos
http://shadows.my-rpg.com
Deka Omagi

Deka Omagi


Mesaje : 148
Data de inscriere : 11/12/2011

New Tattoo Empty
MesajSubiect: Re: New Tattoo   New Tattoo EmptyDum Dec 11, 2011 9:41 pm

privi in jurul sau fascinat de tablourile cu tatuaje, si inghiti in sec cand auzi zumzetul facut de masinile de tatuat. Le privi cu atentie, privirea-i ciudata in care albastrul forma un cerc in pupila neagra oprindu-se si sovaind ceva timp asupra lor. Fu trezit la realitate de cel caruia avea sa-l tatueze, zambind copilaros, incepand sa-i explice repede, foarte detaliat si entuziastmat ceea ce vroia.


Ultima editare efectuata de catre Deka Omagi in Dum Dec 11, 2011 9:43 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Yuri Souza
Admin
Yuri Souza


Mesaje : 275
Data de inscriere : 17/05/2010
Varsta : 32

New Tattoo Empty
MesajSubiect: Re: New Tattoo   New Tattoo EmptyDum Dec 11, 2011 9:43 pm

Chicotesc usor si incep sa ma uit peste desenele cu numele meu in japoneza, dar le-am refuzat pe toate ca nu imi placeau. Daca fac eu desenul, il puteti imita? Il intreb pe patron si acesta aproba din cap, dandu-mi un creion si hartie.
Sus In jos
http://shadows.my-rpg.com
Deka Omagi

Deka Omagi


Mesaje : 148
Data de inscriere : 11/12/2011

New Tattoo Empty
MesajSubiect: Re: New Tattoo   New Tattoo EmptyDum Dec 11, 2011 9:46 pm

Continua sa ii explice tot ceea ce vroia, observand cum artistul facuse ochii mari si abia il mai putea urmari, asa ca s-a oprit, chicotind copilaros. Fiind intrebat unde vroia sa si-l faca, ii spuse ca pe intregul spate, astfel incat sa i-l acopere de tot.
-Stiu, stiu, o sa fie dureros si chinuitor insa nu conteaza. Ah! Il vreau in culori!
Mai mentiona, afisand un zambet foarte larg.
Sus In jos
Yuri Souza
Admin
Yuri Souza


Mesaje : 275
Data de inscriere : 17/05/2010
Varsta : 32

New Tattoo Empty
MesajSubiect: Re: New Tattoo   New Tattoo EmptyDum Dec 11, 2011 9:50 pm

Poate sa iti faca un anastezit, spun, bagandu-ma singur in vorba si in seama. Asta daca nu s-a schimbat politica de acum nouazeci de ani, ii mai spun artistului, iar acesta dadu din cap, semn ca ar avea anastezit.
Sus In jos
http://shadows.my-rpg.com
Deka Omagi

Deka Omagi


Mesaje : 148
Data de inscriere : 11/12/2011

New Tattoo Empty
MesajSubiect: Re: New Tattoo   New Tattoo EmptyDum Dec 11, 2011 9:53 pm

-Anes...ce?! Nu, nu vreau asa ceva. Sunt curios cat de tare poate sa ma doara. In plus, suport bine durerea foarte bine, nu ma tem de ea. Vreau doar sa-mi vad spatele tatuat si sa scap de o parte din pielea asta alba.
Spuse pe un ton de copil plangaret ultima parte, privind din nou in jurul lui, apoi spre tipul ce-i vorbise, zambindu-i dulce si inocent.
Sus In jos
Yuri Souza
Admin
Yuri Souza


Mesaje : 275
Data de inscriere : 17/05/2010
Varsta : 32

New Tattoo Empty
MesajSubiect: Re: New Tattoo   New Tattoo EmptyDum Dec 11, 2011 10:05 pm

Asa te vreau. Sa nu-ti fie frica de durere, spun pe un ton prietenos, intizand mana spre el, pentru a bate h5. Eu sunt Yuri, ma prezint politicos.
Sus In jos
http://shadows.my-rpg.com
Deka Omagi

Deka Omagi


Mesaje : 148
Data de inscriere : 11/12/2011

New Tattoo Empty
MesajSubiect: Re: New Tattoo   New Tattoo EmptyDum Dec 11, 2011 10:17 pm

Batu hi5 cu el, chicotind amuzat. Nu credea ca avea sa-si faca un nou prieten intr-un astfel de loc in care unii isi blestemau alegerea de-a-si face tatuaje.
-Deka. Imi pare bine sa te cunosc. Tu ce tatuaj iti faci, pot sa vad si eu? La mine mai dureaza pana e gata sablonul si nu vreau sa ma plictisesc. Pot sta cu tine cand te tatuezi?
Sus In jos
Yuri Souza
Admin
Yuri Souza


Mesaje : 275
Data de inscriere : 17/05/2010
Varsta : 32

New Tattoo Empty
MesajSubiect: Re: New Tattoo   New Tattoo EmptyLun Dec 12, 2011 12:13 am

Sigur. Eu imi fac o inscriptie cu numele meu in japoneza pe ceafa, spun, facandu-i semn sa vina spre camera unde ma astepta tipul ce urma sa imi faca tatuaj. Imi dau jos tricoul si imi prind tot parul cu un elastic. Sa nu intepi vreun vas important, ca o sa atragi toti vampiri aici, ii spun tipului, ce se pregati sa imi scrie numele in japoneza.
Sus In jos
http://shadows.my-rpg.com
Deka Omagi

Deka Omagi


Mesaje : 148
Data de inscriere : 11/12/2011

New Tattoo Empty
MesajSubiect: Re: New Tattoo   New Tattoo EmptyLun Dec 12, 2011 12:16 am

Il asculta cu atentie si il urma pana in camera indicata. Ii privi atent corpul cand se desbraca de tricou, zambind larg. Ii placea ceea ce vedea. Se aseza langa tip, privind cu atentie tot ceea ce se petrecea in jurul lui. Atentia ii fu captata de afirmatia facuta, realizand ca tipul er aun vampir insa chestia asta nu-l misca cu nimic.
Sus In jos
Yuri Souza
Admin
Yuri Souza


Mesaje : 275
Data de inscriere : 17/05/2010
Varsta : 32

New Tattoo Empty
MesajSubiect: Re: New Tattoo   New Tattoo EmptyLun Dec 12, 2011 12:26 am

Tu ce specie esti? Il intreb pe Deka, fiindca mirosul de tigara a tatuatorului imi ineca toate simturile.
Sus In jos
http://shadows.my-rpg.com
Deka Omagi

Deka Omagi


Mesaje : 148
Data de inscriere : 11/12/2011

New Tattoo Empty
MesajSubiect: Re: New Tattoo   New Tattoo EmptyLun Dec 12, 2011 12:29 am

-Teriantop. Iar tu esti un vampir...sau ma insel? Nu ma prea pricep la chestia asta cu speciile, nu stiu s ale recunosc.
Dau indiferent din umeri, punand un mic bot copilaros. Nu avusese probleme in trecut cu ceilalti de alte specii si nici nu dorea, mai ales cu vampirii care, sa fie sincer, il cam speriau uneori.
Sus In jos
Yuri Souza
Admin
Yuri Souza


Mesaje : 275
Data de inscriere : 17/05/2010
Varsta : 32

New Tattoo Empty
MesajSubiect: Re: New Tattoo   New Tattoo EmptyLun Dec 12, 2011 1:22 am

Sunt un Chaos, daca ai auzit de asa ceva, spun si stramb usor, fiindca tipul imi atinse un nerv.
Sus In jos
http://shadows.my-rpg.com
Deka Omagi

Deka Omagi


Mesaje : 148
Data de inscriere : 11/12/2011

New Tattoo Empty
MesajSubiect: Re: New Tattoo   New Tattoo EmptyLun Dec 12, 2011 1:36 am

Se pusese pe gandit, incercand sa-si aduca aminte detalii despre aceea specie, insa nu reusi.
-Nu, nu-mi pot aminti nimic legat de specia asta.
Spuse usor deranjat de acest lucru, caci era curios in ce consta a fi un Chaos. Il privi atent cand se stramba, intrebandu-se daca intr-adevar durea atat de tare.
-Esti bine?
Sus In jos
Yuri Souza
Admin
Yuri Souza


Mesaje : 275
Data de inscriere : 17/05/2010
Varsta : 32

New Tattoo Empty
MesajSubiect: Re: New Tattoo   New Tattoo EmptyLun Dec 12, 2011 2:11 am

Sunt bine. Doar m-a atins din greseala un nerv. Daca sunt mort, nu inseamna, ca nu simt unele chesti. Chaos este o specie de vampir, ce au puteri. De exemplu eu am fost semi-demon, transformat in vampir si inca am puterile cu care m-am nascut, il lamuresc ce est eun Chaos.
Sus In jos
http://shadows.my-rpg.com
Deka Omagi

Deka Omagi


Mesaje : 148
Data de inscriere : 11/12/2011

New Tattoo Empty
MesajSubiect: Re: New Tattoo   New Tattoo EmptyLun Dec 12, 2011 2:14 am

Il asculta cu atentie, dand des din cap in sensul ca a inteles, zambind larg, fericit ca acum stia ce era acela un Chaos, insa zambetul ii pieri. Daca el era un vampir transformat atunci... Inghiti in sec, incercand sa para calm, stiind ca, din ce motive habar n-avea, vampirii nu-l prea inghiteau. O putea spune dupa felul in care il priveau de-i dadeau fiori pe sira spinarii.
Sus In jos
Yuri Souza
Admin
Yuri Souza


Mesaje : 275
Data de inscriere : 17/05/2010
Varsta : 32

New Tattoo Empty
MesajSubiect: Re: New Tattoo   New Tattoo EmptyLun Dec 12, 2011 2:22 am

Sa sti ca nu sunt asa de infricosator pe cat se spune, spun in gluma, cand am auzit ca inima baiatului incepu sa bata mai repede. Am vazut si teriantopi transformati in Chaos, mai spun, oftand usurat, cand barbatul termina tatuajul de pe ceafa si vru sa puna un prosop peste tatuaj, dar pielea mi se vindeca, aratand tatuajul. Cum ti se pare tatuajul? Il intreb pe tanar, intorcandu-ma cu spatele la el, arandu-l.

Spoiler:
Sus In jos
http://shadows.my-rpg.com
Deka Omagi

Deka Omagi


Mesaje : 148
Data de inscriere : 11/12/2011

New Tattoo Empty
MesajSubiect: Re: New Tattoo   New Tattoo EmptyLun Dec 12, 2011 2:24 am

Rasufla usurat cand il auzi, fiind mult mai calm si mai relaxat in prezenta tipului. Nu de alta insa in nici un caz nu vroia s-o incurce si nici nu vroia sa se transforme in altceva decat un animal. Il privi atent cand tatuajul ii era gata, marind ochii si zambind larg, sarind de pe scaun in picioare, entuziastmat.
-E atat de super!!
Sus In jos
Yuri Souza
Admin
Yuri Souza


Mesaje : 275
Data de inscriere : 17/05/2010
Varsta : 32

New Tattoo Empty
MesajSubiect: Re: New Tattoo   New Tattoo EmptyLun Dec 12, 2011 2:32 am

Cred ca e randul tau sa iti faci tautajul si daca vrei, pot sa stau cu tine si sa te tin de vorba, ma ofer, desfacandu-mi parul si lasandu-l sa cada lung pana la umeri.
Sus In jos
http://shadows.my-rpg.com
Deka Omagi

Deka Omagi


Mesaje : 148
Data de inscriere : 11/12/2011

New Tattoo Empty
MesajSubiect: Re: New Tattoo   New Tattoo EmptyLun Dec 12, 2011 2:35 am

-Serios? Chiar vrei?
Intreb fericit caci nu mi-ar strica putina companie cat timp imi faceam tatuajul, plus ca era vorba de ore lungi si mult de munca. Chiar daca eram mai micut, era vorba de intregul spate, si color, si un model destul de complicat.
Sus In jos
Yuri Souza
Admin
Yuri Souza


Mesaje : 275
Data de inscriere : 17/05/2010
Varsta : 32

New Tattoo Empty
MesajSubiect: Re: New Tattoo   New Tattoo EmptyLun Dec 12, 2011 2:40 am

Cred ca va fi soarele sus pe cer, cand va fi terminat spatele tau. Daca faci rost de o patura, nu voi fi parlit, spun amuzat, urmandu-l in incaperea, unde urma sa isi tatueze intregul spate.
Sus In jos
http://shadows.my-rpg.com
Deka Omagi

Deka Omagi


Mesaje : 148
Data de inscriere : 11/12/2011

New Tattoo Empty
MesajSubiect: Re: New Tattoo   New Tattoo EmptyLun Dec 12, 2011 2:44 am

Se puse pe ganduri, incercand sa gaseasca ceva mai bun decat o patura.
-As putea gasi si o patura insa nu mai bine sa tragem draperiile? Asa va fi totul perfect pentru tine. Iar daca dureaza prea mult, si totusi vrei sa stai pana la capat cu mine, putem merge la mine acasa. Nu e departe de-aici. Vre-o 5 minute de mers pe jos.
Sus In jos
Yuri Souza
Admin
Yuri Souza


Mesaje : 275
Data de inscriere : 17/05/2010
Varsta : 32

New Tattoo Empty
MesajSubiect: Re: New Tattoo   New Tattoo EmptyLun Dec 12, 2011 2:45 am

S-a facut. Din ce tara esti? Il intreb curios, zambind, asezandu-ma pe un scaun.
Sus In jos
http://shadows.my-rpg.com
Deka Omagi

Deka Omagi


Mesaje : 148
Data de inscriere : 11/12/2011

New Tattoo Empty
MesajSubiect: Re: New Tattoo   New Tattoo EmptyLun Dec 12, 2011 2:47 am

-Sunt originar din Italia insa tatal meu este japonez.
Ma asez pe scaunul indicat de artist dupa ce mi-am dat jos tricoul si mi s-a imprimita sablonul pe intreb spatele, pregatindu-ma sufleteste, abia asteptand sa vad ce-o sa iasa.
Sus In jos
Continut sponsorizat





New Tattoo Empty
MesajSubiect: Re: New Tattoo   New Tattoo Empty

Sus In jos
 
New Tattoo
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
True Blood :: Bon Temps, Louisiana :: Salon de tatuaj si piersinguri-
Mergi direct la: