True Blood
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Forum Real RPG...
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Devil's puppet(privat)

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3 ... 10 ... 19  Urmatorul
AutorMesaj
Alessandra Denvers

Alessandra Denvers


Mesaje : 695
Data de inscriere : 10/12/2011

Devil's puppet(privat) Empty
MesajSubiect: Devil's puppet(privat)   Devil's puppet(privat) EmptySam Dec 17, 2011 1:15 am

OOC: 18:30 , vila din oras.

IC: Se trezise tarziu in acea zi..daca o mai putea numi asa fiind deja seara spre marele ei noroc.Statea plictisita in pat , in mijlocul patului mai exact privind tavanul si numarand in gand secundele.Nu avea chef de absolut nimic si plictiseala cazuse peste ea cu totul , facand-o sa vrea sa fie din nou muritoare , dar asta era alta poveste.
Cu un oftat incet , se dadu jos din patul moale asezandu-se pe pervaz si privind afara cu o oarecare melnacolie.
-Plictiseala naibii , murmura pentru el lasandu-si capul pe spate.
Sus In jos
Lev Rayno Markovic

Lev Rayno Markovic


Mesaje : 583
Data de inscriere : 17/12/2011

Devil's puppet(privat) Empty
MesajSubiect: Re: Devil's puppet(privat)   Devil's puppet(privat) EmptySam Dec 17, 2011 1:22 am

Vorbise in acea zi cu Alessandra la telefon si stabilisera ca el sa-i faca o scurta vizita inainte de a pleca la laborator. Era inca sase iar el trebuia sa se prezinte peste cateva ore undeva, in afara orasului, la marginea unei paduri, unde se pare ca avusese loc o crima iar el impreuna cu echipajul sau trebuiau sa adune probele si sa le analizeze apoi la laboratorul de criminalistica. Se imbraca cu niste blugi gri oarecum stramti si cu turul lasat iar in sus isi puse o bluza neagra. Il lasa pe Spirit acasa, n-avea chef sa-l ia peste tot cu el.

In jumatate de ora ajunse si-si parca masina in fata casei Alessandrei. Cel putin spera sa o fi nimerit. Suna la usa o singura data si astepta. Nu o mai vazuse de ceva vreme si banuia ca se schimbase intr-o oarecare masura.
Sus In jos
Alessandra Denvers

Alessandra Denvers


Mesaje : 695
Data de inscriere : 10/12/2011

Devil's puppet(privat) Empty
MesajSubiect: Re: Devil's puppet(privat)   Devil's puppet(privat) EmptySam Dec 17, 2011 1:25 am

Se ridica cand auzi soneria , uitase complet ca trebuia sa se intalneasca cu Lev in acea zi.Era fericita , deabia asteptand sa il revada.Cobori scarile zambind si deschise larg usa privindu-l , mai exact analizandu-l din cap pana-n picioare , tragand apoi de tricoul ce il purta care i se ridicase cand se ridica asa brusc.
-Hey straine.spuse zambindu-i dulce si sarindu-i in brate.

Ii fusese dor de el.Defapt chiar nu il mai vazuse de mult si se schimbase enorm de atunci.
Sus In jos
Lev Rayno Markovic

Lev Rayno Markovic


Mesaje : 583
Data de inscriere : 17/12/2011

Devil's puppet(privat) Empty
MesajSubiect: Re: Devil's puppet(privat)   Devil's puppet(privat) EmptySam Dec 17, 2011 1:29 am

Usa se deschise si...surpriza. O individa sarise deja pe el. La dracu, il luase prin surprindere. Din toata iesirea asta isi putea da seama ca ramasese la fel de copilaroasa si prietenoasa ca inainte. O indeparta usor simtind ca se sufoca. Nu suporta imbratisarile si nici lucrurile de acel gen.
-Bun. Frumoasa tentativa de a ma sufoca. spuse si abia apoi o analiza mai atent.
Sus In jos
Alessandra Denvers

Alessandra Denvers


Mesaje : 695
Data de inscriere : 10/12/2011

Devil's puppet(privat) Empty
MesajSubiect: Re: Devil's puppet(privat)   Devil's puppet(privat) EmptySam Dec 17, 2011 1:33 am

Il privi urat cand o dadu la o parte si il lasa sa intre in casa , inchizand usa dupa.
-Mda Lev si eu ma bucur sa te vad.spuse ironica .
Fiind stilul ei caracteristic de al enerva din prima clipa in care il vede , desi trecuse ceva timp de cand nu il mai vazuse , schimbandu-se total , dar ramanand la fel de frumos pre cum il stia.Ii zambi incet si dulce observand ca era mai inalt decat ea.
-Te-ai schimbat.spuse zambind calma si trecandu-si o mana prin parul saten inchis.
Sus In jos
Lev Rayno Markovic

Lev Rayno Markovic


Mesaje : 583
Data de inscriere : 17/12/2011

Devil's puppet(privat) Empty
MesajSubiect: Re: Devil's puppet(privat)   Devil's puppet(privat) EmptySam Dec 17, 2011 2:43 am

Intra in casa si privi cateva clipe in jur. Ii placea cum era decorata, mobilierul fiind unul nou.
-Cred ca ti se pare. spuse trantindu-se usor pe canapea. Statea intr-o pozitie destul de comfortabila pentru el si o privea pe Alessandra din cap pana-n picioare.
Sus In jos
Alessandra Denvers

Alessandra Denvers


Mesaje : 695
Data de inscriere : 10/12/2011

Devil's puppet(privat) Empty
MesajSubiect: Re: Devil's puppet(privat)   Devil's puppet(privat) EmptySam Dec 17, 2011 2:46 am

Se aseza pe masa in fata lui privindu-l calma.
-Si cu ce te servesc?intreba curioasa zambindu-i cald.Si nu , nu mi se pare chiar te-ai schimbat.continua analizandu-l din nou.
De cand nu se mai vazusera cu siguranta dupa ea s-a schimbat , dar acum doar el stia ca ea doar se putea da cu presupusu si deobicei nu iesea bine acest lucru.
Nici nu bagase de seama mirosul lui pana in acel moment , era ceva special la el stia asta , dar nu stia si ce.Isi scutura incet capul lasand acele ganduri pe mai tarziu si il privi in continuare , asteptadu-i raspunsul.
Sus In jos
Lev Rayno Markovic

Lev Rayno Markovic


Mesaje : 583
Data de inscriere : 17/12/2011

Devil's puppet(privat) Empty
MesajSubiect: Re: Devil's puppet(privat)   Devil's puppet(privat) EmptySam Dec 17, 2011 2:49 am

-Serveste-ma cu...apa. spuse privind-o si afisa un zambet ironic. Dar mai incolo, acum stai langa mine. adauga neavand chef sa bea nimic. Vroia sa stea cu el, doar nu se mai vazusera de mult timp.
Sus In jos
Alessandra Denvers

Alessandra Denvers


Mesaje : 695
Data de inscriere : 10/12/2011

Devil's puppet(privat) Empty
MesajSubiect: Re: Devil's puppet(privat)   Devil's puppet(privat) EmptySam Dec 17, 2011 2:51 am

Chicoti incet si se ridica asezandu-se langa el si privindu-l zambindu-i cald.
-Si ce ai mai facut?ca nu te-am mai vazut de o gramada de timp.spuse calma si curioasa in acelas timp.
Vroia sa afle tot ce facuse in timpul in care nu se vazusera ca viata ei oricum era si asa plictisitoare , dar acum isi gasise pe cineva cu care sa o faca mai interesanta.
Sus In jos
Lev Rayno Markovic

Lev Rayno Markovic


Mesaje : 583
Data de inscriere : 17/12/2011

Devil's puppet(privat) Empty
MesajSubiect: Re: Devil's puppet(privat)   Devil's puppet(privat) EmptySam Dec 17, 2011 2:54 am

Se intoarse putin cu fata spre ea avand un picior indoit sub el si isi puse mana pe spatarul canapelei, chiar in spatele Alessandrei.
-Nimic interesant...am facut facultatea in Anglia apoi am venit aici. Cautam numai un loc linistit. spuse razand scurt si ii privi dintr-odata fara sa vrea decolteul destul de generos.
-Tu ce-ai facut?
Sus In jos
Alessandra Denvers

Alessandra Denvers


Mesaje : 695
Data de inscriere : 10/12/2011

Devil's puppet(privat) Empty
MesajSubiect: Re: Devil's puppet(privat)   Devil's puppet(privat) EmptySam Dec 17, 2011 2:57 am

Il asculta atenta zambind si facandu-se mai comoda pe canapea stand cu fata spre el.
-Pai nu prea multe sincer..dorm mai toata ziua si ies doar seara.spuse dand usor din umeri scotand limba la el apoi. Mi-a fost dor de tine.sopti privind pe pereti.
Asa facea tot timpul cand spunea cuiva ca ii fusese dor , nu prea putea sa il priveasca in ochi si prefera sa se uite prin camera.
-Tot la criminalistica?intreba curioasa.
Sus In jos
Lev Rayno Markovic

Lev Rayno Markovic


Mesaje : 583
Data de inscriere : 17/12/2011

Devil's puppet(privat) Empty
MesajSubiect: Re: Devil's puppet(privat)   Devil's puppet(privat) EmptySam Dec 17, 2011 3:06 am

Rase scurt si-si trecu mana prin par apoi o lasa iar pe spatarul canapelei.
-Da, la criminalistica. De unde stiai? o intreba putin confuz insa tot nu se putea abtine sa-i priveasca decolteul care lasa ca o mica portiune din sani sa i se vada.
-Si...locuiesti singura? Fara parinti, prieten, nimic? o intreba putin sceptic.
Sus In jos
Alessandra Denvers

Alessandra Denvers


Mesaje : 695
Data de inscriere : 10/12/2011

Devil's puppet(privat) Empty
MesajSubiect: Re: Devil's puppet(privat)   Devil's puppet(privat) EmptySam Dec 17, 2011 3:09 am

Chicoti incet cand ii auzi prima intrebare.
-Ehh daca tot omor unele persoane si las cadavrele in padure stiu pe langa cine sa ma dau bine.spuse zambind incet.Din vina mea a murit acel om din padure.continua.
Statu un pic sa se gandeasca si dadu din umeri la urmatoarea lui intrebare.
-Mama a murit , cu tata m-am certat inainte sa devin vampir si din cauza lui am plecat si prieten ei bine se pare ca a fost un nenorocit si jumatate.spuse dand usor din umeri.Dar tu?intreba cu referire la a doua lui replica.
Sus In jos
Lev Rayno Markovic

Lev Rayno Markovic


Mesaje : 583
Data de inscriere : 17/12/2011

Devil's puppet(privat) Empty
MesajSubiect: Re: Devil's puppet(privat)   Devil's puppet(privat) EmptySam Dec 17, 2011 3:12 am

Incepu sa rada dandu-si ochii peste cap.
-Ai face bine sa ai grija cum le omori daca nu vrei s-o incurci. ii zise apoi ofta incepand sa-si plimbe degetele pe bratul ei.
-Da, locuiesc singur... zise amintindu-si de ultima relatie pe care o avusese. Dar ce ti-a facut ala?
Sus In jos
Alessandra Denvers

Alessandra Denvers


Mesaje : 695
Data de inscriere : 10/12/2011

Devil's puppet(privat) Empty
MesajSubiect: Re: Devil's puppet(privat)   Devil's puppet(privat) EmptySam Dec 17, 2011 3:15 am

Ii simti degetele calde pe bratul ei si zambi doar.
-Promit ca o sa am grija data viitoare , dar ma scoti din asta nu?intreba clipind des.Umm am aflat ca ma inseala cu alta si am stat o vreme impreuna ,dar dupa totul s-a dus dracu.Oricum asta mi-a fost invatatura de mine in cine sa am incredere si in cine nucontinua dand din umeri.
Sus In jos
Lev Rayno Markovic

Lev Rayno Markovic


Mesaje : 583
Data de inscriere : 17/12/2011

Devil's puppet(privat) Empty
MesajSubiect: Re: Devil's puppet(privat)   Devil's puppet(privat) EmptySam Dec 17, 2011 3:18 am

-Esti frumoasa. spuse privind-o atent continuand sa-si plimbe degetele calde pe brat. Chiar se schimbase; inainte o privise numai ca pe un copil insa acum arata exact ca o femeie. Chiar daca avea 17 ani. Era frumoasa.
Sus In jos
Alessandra Denvers

Alessandra Denvers


Mesaje : 695
Data de inscriere : 10/12/2011

Devil's puppet(privat) Empty
MesajSubiect: Re: Devil's puppet(privat)   Devil's puppet(privat) EmptySam Dec 17, 2011 3:21 am

Ramase uimita cand il auzi si zambi usor simtind un fel de fiori in tot corpul la atingerile lui.
-Mersi , si tu esti la fel de frumos pe cat te stiam.spuse privindu-l in ochi si zambindu-i cald.
Isi pastra acel zambet pe buzele usor rosii aporpiindu-se mai mult de el si trecandu-si foarte usor degetele pe obrazul sau.Ii era frica sa nu se sparga , fiind parca ireal in acea clipa.
Sus In jos
Lev Rayno Markovic

Lev Rayno Markovic


Mesaje : 583
Data de inscriere : 17/12/2011

Devil's puppet(privat) Empty
MesajSubiect: Re: Devil's puppet(privat)   Devil's puppet(privat) EmptySam Dec 17, 2011 3:24 am

Isi retrase mana punandu-si numai cotul pe spatar si atat. Continua sa o priveasca jucandu-se cu o suvita din parul ei, rasucind-o printre degete. Ii zambi auzindu-i replica. Zau. Nu o credea.
-Banuiesc ca esti la liceu, nu? o intreba luand in calcul faptul ca avea 17 ani, deci era probabil in clasa a 11-a. Ii simti degetele reci plimbandu-se pe obrazul lui si nu facu nimic altceva decat sa schiteze un mic zambet.
Sus In jos
Alessandra Denvers

Alessandra Denvers


Mesaje : 695
Data de inscriere : 10/12/2011

Devil's puppet(privat) Empty
MesajSubiect: Re: Devil's puppet(privat)   Devil's puppet(privat) EmptySam Dec 17, 2011 3:28 am

Chicoti incet cand il auzi.
-Defapt lucrez pentru Erik , dar doar cand ma pune pe tura si asta destul de rar , dar da mai dau si pe la liceu , dar destul de rar.spuse dand usor din umeri.
Continua sa isi plimbe degetele reci pe obrazul lui cald.Ii placea acea senzatie pe care o simtea cand il atingea , era ceva mirific apropiindu-se de el inconstienta.
Sus In jos
Lev Rayno Markovic

Lev Rayno Markovic


Mesaje : 583
Data de inscriere : 17/12/2011

Devil's puppet(privat) Empty
MesajSubiect: Re: Devil's puppet(privat)   Devil's puppet(privat) EmptySam Dec 17, 2011 3:31 am

Clatina usor din cap apoi isi trecu mana prin par, ciufulindu-l usor.
-Nu-i bine. Trebuie sa te duci la liceu. ii spuse putin incruntat. La urma urmei, ii fusese tot timpul ca o sora si se simtea oarecum dator sa aibe grija de ea. Ii simti degetele din nou pe obraz si vazu cum se apropia de el insa nu comenta.
Sus In jos
Alessandra Denvers

Alessandra Denvers


Mesaje : 695
Data de inscriere : 10/12/2011

Devil's puppet(privat) Empty
MesajSubiect: Re: Devil's puppet(privat)   Devil's puppet(privat) EmptySam Dec 17, 2011 3:32 am

Isi dadu ochii peste cap , retragandu-si mana si oprindu-se cand isi dadu seama ce aproape era de el.
-Bine tatii.spuse usor ironica zambindu-i apoi.O sa merg , dar mai trebuie sa si lucrez daca vreau sa stau in palatu asta.continua oftand incet.
Sus In jos
Lev Rayno Markovic

Lev Rayno Markovic


Mesaje : 583
Data de inscriere : 17/12/2011

Devil's puppet(privat) Empty
MesajSubiect: Re: Devil's puppet(privat)   Devil's puppet(privat) EmptySam Dec 17, 2011 3:36 am

Isi cobori privirea asupra buzelor ei si isi plimba usor degetul mare peste buza inferioara. Isi retrase mana lasand-o sa cada pe langa corpul lui.
-Ai fi putut sa lucrezi in asa fel incat sa nu trebuiasca sa lipsesti de la scoala. zise razand incet.
Sus In jos
Alessandra Denvers

Alessandra Denvers


Mesaje : 695
Data de inscriere : 10/12/2011

Devil's puppet(privat) Empty
MesajSubiect: Re: Devil's puppet(privat)   Devil's puppet(privat) EmptySam Dec 17, 2011 3:38 am

-Dar lui Erik nu ii pasa si si asa mi-am facut destule probleme cu el sa ma vrea moarta acum , ma descurc pe bune.spuse chicotind incet.
Daca ar stii Lev ce facuse ea acum cateva seri , un adevarat macel in barul lui Erik si dupa si plecase de acolo ca sa nu faca si mai multe probleme.
-Stii bine ca ma pot descurca cu orice .continua zambindu-i si privindu-l calma.
Sus In jos
Lev Rayno Markovic

Lev Rayno Markovic


Mesaje : 583
Data de inscriere : 17/12/2011

Devil's puppet(privat) Empty
MesajSubiect: Re: Devil's puppet(privat)   Devil's puppet(privat) EmptySam Dec 17, 2011 3:44 am

Isi dadu ochii peste cap. Era oare chiar imposibil ca anumiti oameni sa ramana cu aceeasi personalitate pe parcursul vietii? Sa nu se schimbe deloc?
-Alessandra, esti inca un copil. ii aminti privind-o in ochi si-si plimba degetele pe obrazul ei, apropiindu-si fata de a sa. Vroia sa o sarute. Nu era cea mai inteligenta miscare, probabil dar se gandea ca un simplu sarut nu era cine stie ce. Isi indeparta fata renuntand la idee si se uita pe pereti.
Sus In jos
Alessandra Denvers

Alessandra Denvers


Mesaje : 695
Data de inscriere : 10/12/2011

Devil's puppet(privat) Empty
MesajSubiect: Re: Devil's puppet(privat)   Devil's puppet(privat) EmptySam Dec 17, 2011 3:47 am

-Nu mai sunt Lev , o sa am tot timpul 17 ani stii bine acest lucru , dar nu pot renunta nici la lucru pentru ca nu am unde sa stau si vad cum fac si cu liceul si tot.Ma voi descurca , voi vorbi cu Erik nu stiu vad eu.spuse oftand incet privindu-l.
Isi dorea sa il sarute , habar nu avea de ce , dar asta vroia.Il facu sa o priveasca si isi apropie chipul de a lui privindu-l in ochi in tot acel timp , sarutandu-l pur si simplu.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Devil's puppet(privat) Empty
MesajSubiect: Re: Devil's puppet(privat)   Devil's puppet(privat) Empty

Sus In jos
 
Devil's puppet(privat)
Sus 
Pagina 1 din 19Mergi la pagina : 1, 2, 3 ... 10 ... 19  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Lose Control[Privat xD]

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
True Blood :: Locuinte :: Case-
Mergi direct la: